Připravili jsme pro vás nové Bezrealitky

Připravili jsme pro vás nové Bezrealitky

Po inteznivním vývoji jsme pro vás připravili novou verzi realitního portálu www.bezrealitky.cz.

Portál Bezrealitky pro vás vyvíjíme od roku 2007 a v průběhu této doby jsme pro uživatele připravili několik velkých redesignů a tisíce drobných změn. Platforma pro předchozí verzi byla definována v roce 2014 a tak postupem času došlo k jejímu nevyhnutelnému zastarání. Svět online technologií se rychle mění a doporučené postupy se oproti roku 2014 natolik změnily, že další rozvoj a optimalizace původní platformy narazil na své limity. 

Bezrealitky si tak nechali připravit koncept a vizuální styl pro novou verzi portálu a na iD-SIGN byla opět technická realizace celé vize. Po předchozí dobré zkušenosti jsme pro přípravu šablon doporučili spolupráci se Superkodéry a jako základní platformu pro frontendovou část aplikace jsme díky podpoře SSR a SSG vybrali kombinaci NextJS a React-Bootstrap. Byť by se proti užití bootstrapu jako základu dalo mnohé namítnout, tak nám z dlouhodobé perspektivy, díky velké komunitě, poskytuje přístup k mnoha komunitním komponentám a tím zrychluje vývoj. Na straně backendu jsme zůstali věrni PHP, Symfony, GraphQL, RabbitMQ a MariaDB. Celá aplikace je zároveň postavena na opensource řešeních tak, aby bezrealitkám nevznikal žádný vendor lock-in. Monitoring celé aplikace je realizován pomocí nástrojů sentry, telegraf, influxdb a grafana. Prvotní vývoj NextJS aplikace běžel s vizí využití AWS Lambda, ale narazili jsme problém podpory nejnovějších vlastností NextJS v AWS a nebyla žádná záruka rychlého doplnění. U varianty využití Vercel Cloudu jsme nebyli schopni ani přibližně rozklíčovat výsledné náklady, což vedlo k pragmatickému rozhodnutí pokračovat ve využívání serverů u VSHosting. Jako smysluplnou jsme nevyhodnotili ani dockerizaci, případně privátní kubernetes cluster pro backendovou část. Pokud by v budoucnu potřeba podpory pro nějaké cloudové řešení vznikla, je možné podporu jak u frontendu, tak i u backendu doplnit.

Vývoji nové verze byl poskytnut velmi krátký čas, proto byl naplánován do více fází s vizí, že funkce budou postupně doplňovány. Více než 2800 hodin vývoje, řízení a testování došlo naplnění 26. května 2022, který byl určen jako den D. Spuštění předcházela migrace na novou serverovou infrastrukturu, změna struktury databáze (migrace s více než 1 600 000 queries), změny DNS záznamů, interní otestování kompletní funkčnosti a následné vygenerování více než 1 000 000 nových obrázkových náhledů pro inzeráty ve formátech AVIF, WebP a JPG. Z těchto důvodu byl portál nejdříve přepnut do neaktivního režimu a byť jsme se snažili tento stav minimalizovat, tak i několik hodin po spuštění mohla být odezva portálu pomalá. Z pragmatických důvodu jsme dali přednost okamžitému zahození mnohých historických reliktů s krátkým omezením dostupnosti před dalším nesením mnohých historických břemen.

Se spuštěním nové verze došlo rovněž k ukončení funkčnosti Android a iOS aplikací, které využívaly staré API. Nový portál byl však vyvinut jako PWA aplikace a proto je možné si jej nainstalovat do telefonu či počítače přímo z prohlížeče. Podpora pro PWA je k dispozici ve všech hlavních platformách včetně Androidu, iOS, Windows, macOS či Linuxu.

Pokud se vám Bezrealitky líbí, podívejte se jak tvoříme webové stránky a rádi vytvoříme podobné stránky i vám.

Mohlo by vás také zajímat

Hledáme zkušenější React vývojáře

Hledáme zkušenější React vývojáře

Hledáme zkušenější React vývojáře, kteří přemýšlí o nových projektech. Rozjely se nám projekty a tak bychom vás rádi uvítali mezi námi.

Číst více
Hledáte zkušený tým vývojářů pro váš nápad nebo běžící projekt?

Hledáte zkušený tým vývojářů pro váš nápad nebo běžící projekt?

Hledáte zkušený tým vývojářů pro váš nápad nebo běžící projekt? Od nového roku se nám uvolnily kapacity a jsme schopni vám nabídnout zkušený tým pro backend i frontend vývoj.

Číst více
Nové funkce Školy s nadhledem

Nové funkce Školy s nadhledem

Škola s nadhledem je portál nakladatelství Fraus pro online podporu tištěných učebnic. Obsah je zdarma dostupný všem uživatelům bez ohledu na to, zda využívají učebnice nakladatelství Fraus.

Číst více

nám. Republiky 28
301 00 Plzeň
Česká republika
IČ: 28006402
DIČ: CZ28006402

© 2002 - 2024 iD-SIGN BRANDS MENTIONED ABOVE ARE PROPERTY OF THEIR RESPECTIVE OWNER.